Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /storage/content/51/230251/bullensforskola.com/public_html/wp-content/themes/woga/includes/CMB/CMB2.php on line 565 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /storage/content/51/230251/bullensforskola.com/public_html/wp-content/themes/woga/includes/CMB/CMB2.php on line 565 Ordförande har ordet - Bullens förskola

Ordförande har ordet

För de flesta är föräldraskapet den största händelsen i livet. Det är svårslaget att få en liten individ som förlitar sig helt på dig. Det är därför en ynnest, att vid föräldraledighetens slut veta att den eller de viktigaste små personerna i livet har välutbildade och omtänksam personal som tar hand om dem när vi är på jobbet.

När jag och min man sökte förskoleplats så sökte vi oss till Bullen och vi har trivts från dag ett. Nu har vi två barn på Bullen och det värmer i hjärtat att se dem tryggt vandra hand i hand till sina platser i tamburen.

Att engagera sig i ett föräldrakooperativ gör att det blir en härlig gemenskap familjer och personal emellan.

Välkomna till Bullen!

Anna Säfström, ordförande